_____ctckg

O centru

E-mail Print PDF

Vizija

Postati snažan kooperativni centar koji će inicirati, posredovati i održavati obostrano korisno partnerstvo između univerziteta, odnosno njegovih članica, studenata i diplomiranih, s jedne strane i preduzeća i ostalih partnera za podršku MSP sektoru, s druge strane strane.

Misija

Razviti efikasne i efektivne mehanizme za saradnju između univerziteta i preduzeća, kroz realizaciju projekata, stručnih treninga za preduzeća i nezaposlene, programe industrijskih stipendija (Industrial Fellowship Programme - IFP) i studentske prakse (Student Practical Placement Programme - PPP).

Ciljevi

• Uspostaviti održive veze između univerziteta i preduzeća kroz razvoj novog regionalnog modela saradnje po ugledu na proverene uspešne EU modele,
  • Obezbediti usluge za poboljšanje postojećih i razvoj novih inovativnih proizvoda, procesa i alata za preduzeća, mala i srednja preduzeća,
  • Pružiti kvalitetan i upotrebljiv istraživački rezultat, koji će pokrenuti finansiranje i redovnu primenu inovacija u preduzećima,
  • Razviti nove i modernizovati postrojeće programe stručnih obuka prema potrebama preduzeća i tržišta rada,
  • Igrati aktivnu ulogu u širenju WBC VMnet mreže,
  • Omogućiti stidentima da steknu praktična znanja i veštine u industriji,
  • Stvoriti mogućnosti za uključenje u veći broj međunarodnih projekata (EUREKA, FP7, CIP, COST...), zbog poboljšanja tehničkih i upravljačkih kapaciteta, i saradnje sa privredom.

Delatnosti

Delatnosti CTC Kragujevac biće usmerene na sledeće aktivnosti:

• Obuka osoblja i spoljnjih eksperata KTC centra,
  • Realizacija projekata,
  • Širenje mreže korisnika virtuelne proizvodnje,
  • Razvoj i implementacija stručnih treninga, seminara i radionica,
  • Razvoj i implementacija Programa industrijskih stipendija (IFP),
  • Razvoj i implementacija Programa studentske prakse (RRP),
  • Učešće u međunarodnim projektima,
  • Promotivne i marketinške aktivnosti,
  • Kontrola kvaliteta treninga i usluga, IFR i PPP programa.

Aktuelni projekti

Lista projekata:

1. Tempu projekat, Mreža korisnika virtuelne proizvodnje Zapadnog Balkana - podrška integraciji trougla znanja, 144684-TEMPUS-2008-RS-JPHES (www.wbc-vmnet.rs).